Skip to Content

 

HPST - nabídka pracovní pozice 

    Společnost HPST hledá kolegu/kolegyni na pozici Produktový specialista se zaměřením na prodej instrumentace z oblasti plynové chromatografie. Bližší informace hledejte zde. Dále společnost nabízí pracovní pozici Servisní technik - molekulární spektroskopie, podrobnosti zde.

 

SSJMM -  Radioanalytické metody IAA 2016

     Spektroskopická společnost Jana Marka Marci, odborná skupina instrumentálních radioanalytických metod pořádá ve spolupráci s Českou společností chemickou, odbornou skupinou jaderné chemie a Katedrou jaderných reaktorů FJFI ČVUT v Praze seminář  Radioanalytické metody IAA 2016.  Seminář se uskuteční 29.června 2016 v areálu MFF UK v Praze - Tróji a bude zaměřen na metodický rozvoj a aplikace radioanalytických metod. Bližší informace naleznete zde.

 

HPST e-news

    Společnost HPST přináší další číslo časopisu Agilent´s ICP-MS Journal, přinášející informace o ICP-MS produktech společnosti Agilent Technologies (ke stažení zde). Současně na jejich webových stránkách naleznete již třetí vydání časopisu ChromAtoMol - ke stažení zde.

 

21st International Mass Spectrometry Conference 2016

     V rámci účasti na konferenci IMSC 2016, která se uskuteční 20. - 26. srpna v kanadském Torontu, je možnost zaslat  žádosti o studentský cestovní grant. Více informací najdete zde.

 

SSJMM -  17. Škola hmotnostní spektrometrie - vložen program akce

     Spektroskopická společnost Jana Marka Marci ve spolupráci s Ústavem fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského AV ČR v Praze pořádá ve dnech 4. - 9. září 2016  17. Školu hmotnostní spektrometrie. Akce se uskuteční v hotelu Harmonie v Luhačovicích a bližší informace ohledně programu a registrace najdete na webových stránkách http://msskola2016.spektroskopie.cz.

 

Cena Petra Sedmery 2016

     V rámci konference 31st Central European NMR Meeting, ktera se uskutečnila 24. – 27. dubna ve Valticích byla udělena Cena Petra Sedmera, kterou Spektroskopická společnost Jana Marka Marci každoročně uděluje za nejlepší publikovanou odbornou práci z oblasti nukleární magnetické rezonance. Vítězná práce letošního ročníku nese název Resonance-assisted stabilisation of hydrogen bonds probed by NMR spectroscopy and path integral molecular dynamics a byla připravena kolektivem autorů: Martin Dračinský, Lucie Čechová, Paul Hodgkinson, Eliška Procházková a Zlatko Janeba. Bližší informace najdete zde. Výhercům srdečně gratulujeme.

 

European Symposium on Atomic Spectrometry - ESAS 2016

     Ve dnech 31. března až 2. dubna se v maďarském lázeňském městě Eger uskutečnila konference ESAS 2016 a pro zástupce České republiky, přesněji řečeno pro účastníky z Masarykovy univerzity v Brně to byla konference velmi úspěšná. Mgr. Michaela Tvrdoňová obdržela cenu za nejlepší poster s názvem Accumulation of Pb, Cd, Zn and Cu in tapeworm tissue imaged by LA-ICP-MS method a Mgr. Markéta Holá, Ph.D. získala za svůj poster Monitoring of the particle size distribution for laser ablation ocenění nakladatelství De Gruyter. Srdečně gratulujeme, jména a příspěvky dalších oceněných najdete zde.

 

Mezinárodní studentská konference "Modern Analytical Chemistry"

     Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze pořádá ve dnech 22. a 23. září 2016 12. ročník mezinárodní studentské konference v anglickém jazyce „Modern Analytical Chemistry“. Konference se uskuteční v prostorách Chemického ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a podobně jako v předchozích ročnících budou své výsledky prezentovat postgraduální (případně i pregraduální) studenti oboru analytická chemie řady vysokých škol z České republiky, Slovenské republiky, Polska, Německa a dalších zemí. Více informací najdete zde.

 

XXI. Slovensko - Česká spektroskopická konferencia 2016

    Slovenská spektroskopická spoločnosť, člen Zväzu slovenských vedecko-technických spoločností ve spolupráci se Spektroskopickou společností Jana Marka Marci pořádá XXI. Slovensko - Českou spektroskopickou konferenci, která proběhne ve dnech 16. - 20. října 2016 ve slovenských Nízkých Tatrách, v Liptovském Jánu. Bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách konference - http://www.spektroskopia.sk/scsc/sk/index.htm.

 Dr. Radut | page