Skip to Content

 

HPST - e-news 

    Srpnové číslo měsíčního zpravodaje společnosti HPST je k dispozici zde. 

 

HPST - e-news - podzimní semináře

   Společnost HPST pořádá na podzim v moravských městech Brně, Olomouci a Ostravě sérii seminářů se zaměřením na instrumentální hity a aplikační novinky z oblasti chromatografie, hmotnostní spektrometrie, atomové spektroskopie a molekulární spektroskopie. Bližší informace hledejte zde.

 

Soutěž o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie 2016

    Spektroskopická společnost Jana Marka Marci vyhlašuje další ročník soutěže mladých spektroskopiků ve věku do 35 let. Soutěžní práce je možné zasílat do kategorie diplomových prací (kategorie A) nebo publikovaných původních prací (kategorie B). Termín zaslání přihlášek a prací do soutěže byl stanoven do 5. října 2016. Hlavní výhrou je finanční odměna ve výši 10 000,- Kč (kategorie A), resp. 30 000,- Kč (kategorie B). Bližší informace najdete v sekci Soutěže nebo zde.

 

XXI. Slovensko - Česká spektroskopická konferencia 2016 - registrace prodloužena

    Slovenská spektroskopická spoločnosť, člen Zväzu slovenských vedecko-technických spoločností ve spolupráci se Spektroskopickou společností Jana Marka Marci pořádá XXI. Slovensko - Českou spektroskopickou konferenci, která proběhne ve dnech 16. - 20. října 2016 ve slovenských Nízkých Tatrách, v Liptovském Jánu. Bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách konference - http://www.spektroskopia.sk/scsc/sk/index.htm

 

HPST - nabídka pracovní pozice 

    Společnost HPST hledá kolegu/kolegyni na pozici Produktový specialista se zaměřením na prodej instrumentace z oblasti plynové chromatografie. Bližší informace hledejte zde. Dále společnost nabízí pracovní pozici Servisní technik - molekulární spektroskopie, podrobnosti zde.

 

21st International Mass Spectrometry Conference 2016

     V rámci účasti na konferenci IMSC 2016, která se uskuteční 20. - 26. srpna v kanadském Torontu, je možnost zaslat  žádosti o studentský cestovní grant. Více informací najdete zde.

 

SSJMM -  17. Škola hmotnostní spektrometrie - vložen program akce

     Spektroskopická společnost Jana Marka Marci ve spolupráci s Ústavem fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského AV ČR v Praze pořádá ve dnech 4. - 9. září 2016  17. Školu hmotnostní spektrometrie. Akce se uskuteční v hotelu Harmonie v Luhačovicích a bližší informace ohledně programu a registrace najdete na webových stránkách http://msskola2016.spektroskopie.cz.

 

Cena Petra Sedmery 2016

     V rámci konference 31st Central European NMR Meeting, ktera se uskutečnila 24. – 27. dubna ve Valticích byla udělena Cena Petra Sedmera, kterou Spektroskopická společnost Jana Marka Marci každoročně uděluje za nejlepší publikovanou odbornou práci z oblasti nukleární magnetické rezonance. Vítězná práce letošního ročníku nese název Resonance-assisted stabilisation of hydrogen bonds probed by NMR spectroscopy and path integral molecular dynamics a byla připravena kolektivem autorů: Martin Dračinský, Lucie Čechová, Paul Hodgkinson, Eliška Procházková a Zlatko Janeba. Bližší informace najdete zde. Výhercům srdečně gratulujeme.

 

European Symposium on Atomic Spectrometry - ESAS 2016

     Ve dnech 31. března až 2. dubna se v maďarském lázeňském městě Eger uskutečnila konference ESAS 2016 a pro zástupce České republiky, přesněji řečeno pro účastníky z Masarykovy univerzity v Brně to byla konference velmi úspěšná. Mgr. Michaela Tvrdoňová obdržela cenu za nejlepší poster s názvem Accumulation of Pb, Cd, Zn and Cu in tapeworm tissue imaged by LA-ICP-MS method a Mgr. Markéta Holá, Ph.D. získala za svůj poster Monitoring of the particle size distribution for laser ablation ocenění nakladatelství De Gruyter. Srdečně gratulujeme, jména a příspěvky dalších oceněných najdete zde.

 

Mezinárodní studentská konference "Modern Analytical Chemistry"

     Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze pořádá ve dnech 22. a 23. září 2016 12. ročník mezinárodní studentské konference v anglickém jazyce „Modern Analytical Chemistry“. Konference se uskuteční v prostorách Chemického ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a podobně jako v předchozích ročnících budou své výsledky prezentovat postgraduální (případně i pregraduální) studenti oboru analytická chemie řady vysokých škol z České republiky, Slovenské republiky, Polska, Německa a dalších zemí. Více informací najdete zde.

 

XXI. Slovensko - Česká spektroskopická konferencia 2016

    Slovenská spektroskopická spoločnosť, člen Zväzu slovenských vedecko-technických spoločností ve spolupráci se Spektroskopickou společností Jana Marka Marci pořádá XXI. Slovensko - Českou spektroskopickou konferenci, která proběhne ve dnech 16. - 20. října 2016 ve slovenských Nízkých Tatrách, v Liptovském Jánu. Bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách konference - http://www.spektroskopia.sk/scsc/sk/index.htm.

 Dr. Radut | page