Plenární přednášky
PL1 - Photon solid-state detectors: the revival of atomic spectrometry
Jean-Michel Mermet
PL2 - Využití ICP/MS ve speciační analýze stopových prvků
Oto Mestek
PL3 - Orbitrap - new type of mass analyzer
Alexander Makarov
PL4 - Recent developments in volatile compound generation for analytical atomic spectrometry
Jiří Dědina
PL5 - Research in Analytical Spectroscopy: Are Revolutionary Developments still Possible?
Gerhard Schlemmer
PL6 - Súčasné možnosti využitia atómovej emisnej spektrometrie ako anorganickej prvkovej analýzy v environmentálnej analýze
Karol Florián
Historické přednášky
Z1 - Historický vývoj medzinárodnej spolupráce v slovenskej atómovej spektroskopii
Eduard Plško
Z2 - Rozvoj atómovej spektroskópie v ČSSR (1970-1993)
Jana Kubová
Přednášky
Sekce A: Optická a hmotnostní plazmová spektrometrie 1
A1 - Fundamental study in plasma-assisted desorption/ionization ambient MS: comparison of 3 plasma sources by OES, MS and ion current measurements
Jan Kratzer, Zoltán Mester, Ralph E. Sturgeon
A2 - Vývoj a vybrané aplikace aparatur pro laserovou spektroskopii na Ústavu fyzikálního inženýrství FSI VUT v Brně
Jan Novotný, Jozef Kaiser, Radomír Malina, David Procházka, Miroslav Liška, Karel Novotný, Michaela Galiová, Aleš Hrdlička
A3 - Double pulse LIBS technika - vývoj instrumentace a aplikace pro stanovení distribuce těžkých kovů v rostlinách
Karel Novotný, Michaela Galiová, Jozef Kaiser, Lucie Krajcarová, Aleš hrdlička, Viktor Kanický, Vítězslav Otruba
A4 - Vliv plynných příměsí na kinetiku dusíkového dohasínajícího výboje
Aleš Hrdlička, Vítězslav Otruba, Viktor Kanický, František Krčma, Věra Mazánková, Ivana Bocková
Sekce B: Spektrální techniky ve speciační analýze
B1 - Speciation analysis of arsenic in water by selective hydride generation and cryotrapping with quartz multiatomizer-AAS and ICP-MS detection
Tomáš Matoušek, Randall J. Saunders, Lu Yang, Zoltán Mester
B2 - Separation and preconcentration of total dissolved cationic aluminium species using nano-sized TiO2 SPE prior to their determination by ET AAS and ICP OES
Peter Matúš, Ingrid Hagarová, Marek Bujdoš, Jana Kubová, Pavel Diviš
B3 - Direct Solid Sampling Electrothermal Atomic Absorption Spectrometry
Bohumil Dočekal
B4 - Stanovení stopových obsahů Ir a dalších nečistot v platině s využitím oaTOF-ICP-MS spektrometrie
Tomáš Černohorský, Anna Krejčová, Miloslav Pouzar
Sekce C: Magnetická rezonanční spektroskopie
C1 - (Nukleární) magnetická rezonance - spektrální a zobrazovací metoda
Jiří Brus
C2 - Studium roztoků termoresponzivních kopolymerů poly(N-isopropylmethakrylamid-akrylamid) NMR spektroskopií
Jiří Spěváček, Hana Kouřilová, Julie Šťastná, Lenka Hanyková, Zdeňka Sedláková
C3 - Využití 19F MAS NMR pro charakterizaci strukturně neuspořádaných systémů
Martina Urbanová, Ivana Šeděnková, Jiří Brus
C4 - 31P NMR spektroskopie v chemii organofosforitých sloučenin obsahujících Y, C, Y - chelatující ligandy
Tomáš Řezníček, Roman Jambor
Sekce D: Spektrální techniky v analýze životního prostředí
D1 - Analysis of drug residuals in waste water by tandem gas chromatography with mass spectrometric detection
Josef Čáslavský, Petr lacina, Milada Vávrová, Ludmila Mravcová
D2 - Charakteristika vybraných stopových prvků ve fyzikálních frakcích prachu
Jiřina Sysalová, Jiřina Száková
D3 - Charakterizace půd technikou DGT v kombinaci s metodami atomové spektrometrie
Hana Dočekalová
D4 - Determination of trace metals in aquatic environmental systems using modified diffusive gradient in thin films technique
Michaela Gregušová, Bohumil Dočekal
Sekce E: Speciální spektroskopické techniky
E2 - ED-XRF: a powerful tool for determination of elemental composition of newly synthesized organic compounds
Stanislava Matějková, Štefan Štanga
E3 - Study of Fe-Co nanocomposite films
Adriana Lančok
E4 - Aplikácia Mössbauerovej spektroskopie v nanoštrukturách
Josef Sitek, Jarmila Degmová
Sekce F: Speciální spektroskopické techniky
F1 - Od hmotnostní mokroskopie přes ambientní techniky k diagnostice houbových onemocnění
Vladimír Havlíček, Michael Volný, Karel Lemr, Marián Hajdúch, Veronika Vidová, Miroslav Šulc, Marek Kuzma, Oldřich Benada
F2 - Isolation, properties, N-glycosylation and proteomic application of propyl endoprotease from Aspergillus niger
Pavel Řehulka, Marek Šebela, Jaromír Kábrt, Martin Raus, Helena Řehulková, Tomáš Oždian, Vojtěch Franc, Josef Chmelík
F3 - The Analytical Challenge of Proteomics and the Potential of Ion Mobility Enhanced LC/MS for Quantitative Analysis
Miroslav Procházka, Mark McDowall, James Langridge, Tim Riley, Scott Geromanos
F4 - Rentgenová spektroskopie metalických mikro- a nanočástic v měkkých stomatologických tkáních
Oldřich Benada, Zora Venclíková
Sekce G: Optická a hmotnostní plazmová spektrometrie 2
G1 - Stanovení rtuti v povrchových vodách technikou eletrkochemického generování studené páry rtuti spojenou s MSP-OES detekcí
Václav Červený, Mark Horváth, Martin Amberger, josé A. C. Broekaert
G2 - Simultaneous mass spectrometry - new approach for ICP
Petr Kolečkář, Willi Barger, Henk Visser
G3 - How to solve Interferences in "state of the art" ICP-OES
Uwe Oppermann, Jürgen Schram
Sekce H: Hmotnostní spektrometrie
H1 - Hmotnostní spektrometrie v analýze voskových esterů
Josef Cvačka, Vladimír Vrkoslav, Klára Urbanová, Martina Háková, Naděžda Červenková, Radka Míková, Irena Valterová
H2 - Studium metabolismu xenobiotik s využitím hmotnostní spektrometrie
Michal Holčapek, Robert Jirásko, Milan Nobilis, Lenka Skálová
H3 - Nové možnosti MS instrumentace: h-SIM s vysokým rozlišením a přesným (3 ppm) výběrem iontu
Petr Verner
H4 - The determination of Salvinorin A and Salvinorin B in body fluids by LCMS-IT-TOF
Roman Oros, Marie Staňková
Sekce I: Radioanalytické spektrální techniky
I1 - The role of neutron activation analysis in chemical metrology
Jan Kučera
I2 - Synchrotron Radiation Applied to the Study of Nanocrystalline Alloys
Marcel Miglierini
I3 - Instrumental activation analysis in verification and completing analytical data in geochemical reference materials
Jiří Mizera, Zdeněk Řanda
I4 - Determination of fluorine in geochemical reference materials and coal by instrumental photon activation analysis
Ivana Krausová, Jiří Mizera, Zdeněk Řanda, David Chvátil, Ivana Sýkorová
Sekce J: Infračervená a Ramanova spektroskopie 1
J1 - Surface-enhanced vibrational spectroscopy on electrochemically prepared layers of gold, silver and copper: What is the effect of surface morphology?
Pavel Matějka, Marcela Vyškovská, Alžběta Kokaislová, Vadym Prokopec, Jitka Čejková, Martin Člupek
J2 - Výroba generik - průmyslová špionáž IR a Ramanovou spektroskopií?
Tomáš Pekárek
J3 - IR spectroscopy of intrazeolitic carbonyl complexes: Is CO vibration site-specific?
Roman Bulánek, Dana Nachtigallová, Karel Frolich, Petr Nachtigall
J4 - Požadavky na metodu infračervené spektrofotometrie při budování databáze bojových chemických látek
Bedřich Uchytil, Zdeňka Fabiánová
Sekce K: Atomová absorpční spektrometrie
K1 - High-Resolution Continuum Source Atomic Absorption Spectrometry in Spectroscopic Investigations
Bohumil Dočekal
K2 - Stanovenie ortuti technikou ETAAS po on-line elektrochemickej prekoncentrácii
František Čacho, Ernest Beinrohr
K3 - Investigation of collection of hydride forming elements within an inductively heated graphite tube
Šimon Vojta, Bohumil Dočekal
K4 - interferenční vliv významných složek matrice vzorku na stavenoví selenu metodou EcHG-QFAAS s použitím tubulárního generátoru
Jakub Hraníček, Václav Červený, Petr Rychlovský
Sekce L: Atomová absorpční spektrometrie
L1 - Ramanova spektroskopie jako nástroj studia slabých vodíkových vazeb v krystalických materiálech
Ivan Němec, Irena Matulková, Ivana Císařová, Karel Teubner
L2 - Strukturní analýza přechodové zóny kompozitu PET-cement Ramanovou spektroskopií
Vladimír Machovič, Lubomír Kopecký, Jana Andertová, Miloslav Lhotka
L3 - Determination of some parameters in wine by FT/NIR
Jarmila Laštincová,Ĺubica Pospíšilová, Ladislav Tenkl, Ernest Beinrohr, Beata Lichtnekerova